ו.. מתנות לחג – כבר קניתם ?

יעוץ עסקי הרצאות סדנאות יעוץ כלכלי
לפני שנתיים נפשנו בקוסומוי, תאילנד, ספגנו את האווירה, נשמנו את הריחות, טעמנו את הטעמים המגוונים, ואפשרנו לכל החושים לעוף ! ושם בין הנופים והשלווה מצאתי את עצמי גם מתמקחת: 1,000 – באט הקשתי במחשבון . 2,200 – התרצה המוכר שלפניי (אין סיכוי שעבר את גיל 14). – רק 1,100 המשכתי להתעקש.. 1,800 – באט ביקש המוכר/הילד.. סגרנו על 1,300 באט, כשאני מאושרת וגאה בעצמי עד אין קץ, חסכתי.. גג 50 ש"ח.

ברוכים הבאים לחצי השנה המאתגרת שלנו

חצי שנה בה חוגגים את פסח, קונים מתנות, דקה לפני עוד נרשמים לקייטנת פסח , והחופש הגדול.. קייטנות, צימרים, בתי מלון, חו"ל.. ברור שגם הדשא של השכן, עובר דרך הדיוטי פרי. וחופשות, מרוכזות, ומיוחדות, וכשמתחילים לנסות להרים את הראש, ט ר א ח רשימת ספרים לבתי הספר ותחילת סבב מתנות לראש השנה (מזל שיום כיפור מגיע אח"כ , ניתן לחסוך מעט על עלויות מזון) חיסכון של 50 ש"ח, שעשה אותי גאה כל-כך בתאילנד הרחוקה, הופך חסר משמעות באיכות החיים שלנו ! מתנות לפסח, כבר קניתם ? איך עושים את זה הכי חכם שיש ?

בואו נשלוף את הנכס הכי יקר שלנו: ה ה ת נ ה ל ו ת !

אביגיל ורון בגילאי ה- 30 המאוחרות, החליטו להפוך את העשור שלהם, לעשור משנה חיים ! בצעו את המשימות שהטלתי עליהם בנחישות, בדקו מה עיכב אותם עד כה, סגרו את האוברדרפט, בעיקר, שדרגו את ההתנהלות החודשית, לחצי השנה היקרה בשנה, הם כבר מוכנים. תוך בניית איכות חיים מושכלת ומחושבת במטרה שהעשור שלהם ישנה חיים, הצליחו לחסוך סכום נאה, 4,700 ש"ח בחודש. אביגיל ורון נמצאים איתנו פה, לספר את הסוד הגדול שהוביל להצלחה מרשימה: אחד הסעיפים הגדולים ביותר בתקציב שלנו, אפילו יותר מהמשכנתא, היה סעיף המזומן, שעמד על ,5004 שקל לחודש. מה עשינו ? בעיקר, כאשר אין מטרות משותפות וברורות, סעיף זה כולל המון הוצאות קטנות וגדולות, שאינן מתועדפות או מוגדרות מראש בתקציב. בניהול תקציב נכון, סעיף זה נמחק לחלוטין, כי כל שקל ממנו מוקצה לטובת מטרה תקציבית מוגדרת כלשהי ביטול סעיף זה וחלוקתו אל סעיפי התקציב השונים, אפשרה לצמצם את הגרעון החודשי אביגיל ורון, וצמצום נוסף בהוצאות אפשר להם להתחיל לחסוך. על אף שבדרך כלל תהליך הגדרת תקציב הוא תהליך קשה, הבהרנו את המטרה, הגדרנו והתאמנו את התקציב הסופי לפיו התנהלו. צעד זה חסך לבני הזוג 2,400 ₪ בחודש.

 – פנטזנו על העלאת השכר, וידענו שאנו מסוגלים !

מה עשינו ? התחלנו להגדיל את הבסיס הכלכלי שלנו ולפעול לטובת הגדלת ההכנסות, יצאנו מאזור הנוחות הפשלנו שרוולים, רון הגיש מועמדות למשרת סגן מנהל בי"ס, באזור מרוחק מעט יותר, בי"ס פחות נחשב, אך הקפיצה בשכר משמעותית. אביגיל מכשירה את עצמה בנישה נוספת בתפקידה, הצפי שתתחיל להעשיר את הכנסתה כבר בחודש הקרוב. צעד זה הוסיף 1,700 ₪ להכנסותיהם של בני הזוג. – עברנו על ההוצאות, והתאמנו אותם לממוצע הארצי ! מה עשינו ? שיקפנו כל הוצאה ודאגנו שלא נשלם מחירים מופרזים בהתאם לנהוג במשק הישראלי, ע"י צעד זה, נחסכו 805 ₪ בחודש. בכולנו יש אביגיל ורון, אנו דומים לעשרות לקוחות שכבר חוששים לחלום, ולא יודעים כיצד לשבץ את יעדיהם בתחשיבים כלכליים, לטווח קצר וארוך. העשור משנה החיים שלהם, מסתיים בהצלחה, עם השקעות של למעלה מ- 400,000 ש"ח. כמה עולה לכם האוברדרפט בשנה ? האם החסכונות מספיקים להגשמת החלומות והמטרות שלכם ? המשכנתא וההלוואות לא לוחצות מידי ? יש לכם בכלל תמונה ברורה של ההוצאות וההכנסות ? השבוע הוזמנתי לביתם לחגיגת 'סיום משכנתא', בשלב האושר ה'לחיים' והתודות, לקח אותי רון לצד, וסיפר שהם בדרך לחלום הבא שלהם, כי הם החליטו למנף, ולמנף.. בכל הדרך לעצמאות כלכלית. מתנות לפסח הם קנו, אך בהתאם לתקציב שהחליטו עליו. ואתם ?  

לקביעת פגישת ייעוץ

גלילה לראש העמוד
Call Now Button דילוג לתוכן